top of page
Cloud computing concept, close up of you

WYKORZYSTAJ PEŁNY POTENCJAŁ JAKI DAJE CHMURA

Możemy pomóc przenieść Twoją firmę na kolejny poziom, gdyż stoi za nami wiele lat doświadczenia i posiadamy doskonały zespół ekspercki. W firmie CumulusIT z powodzeniem łączymy wiedzę i umiejętności, aby doskonalić procesy i strategie, a co za tym idzie — także Twój biznes.

-= Wprowadzenie do chmury =-

Niezależnie od tego czy cenisz stabilność i sprawdzone rozwiązania czy jesteś bardziej elastyczny i otwarty na innowacje chmura oferuje wiele nowych możliwości, które z punkty widzenia biznesu są kluczowe. Spotkaj się z nami, opowiedz o Twoim biznesie, jego specyfice i wymaganiach, a my przygotujemy specjalne warsztaty podczas których wprowadzimy Cię w świat chmury ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki Twojej organizacji. Co zyskasz, jak zmienią się Twoje koszty, jak wykorzystanie chmury wpłynie na Twój dział IT, te oraz wiele innych istotnych zagadnień zostanie poruszonych podczas warsztatów.

-= Analiza opłacalności chmury =-

Chcesz wiedzieć jak migracja i adopcja chmury wpłynie na koszty ponoszone przez Twoją organizację? Nasz zespół ekspertów wykona dla Ciebie szczegółową analizę. Przed podjęciem dalszych działań będziesz posiadał odpowiedź na jedno z fundamentalnych pytań, czy migracja do chmury jest uzasadniona ekonomicznie. W jakim obszarze zyski będą największe, od czego zacząć.


-= Migracja do chmury =-

Podjąłeś decyzję, chcesz wykorzystywać chmurę publiczną w Twojej organizacji. Pomożemy Ci w tym procesie. Opracujemy projekt migracji, pomożemy w przeniesieniu wybranych systemów i usług. Przeszkolimy Twój zespół IT oraz przygotujemy procedury, instrukcje oraz wszystkie inne wymagane do poprawnej pracy działu IT dokumenty.


-= Adopcja chmury =-

Do chmury jesteś przekonany, wiesz jaki ma potencjał, w pewnym zakresie już korzystasz z usług jakie oferuje. Chciałbyś wykorzystać jej cały potencjał. Pomożemy Ci w tym, wykonamy analizę w której przedstawimy w jaki sposób potencjał chmury wykorzystać w pełni, jakie systemy i usługi warto do chmury przenieść, a jakie warto przemodelować, żeby były w stanie wykorzystywać technologie typowo chmurowe. Implementacja takich usług i technologii jak kontenery, serverless computing czy metodyki DevOps nie tylko zoptymalizuje koszty IT ale również sprawi, że firma zacznie działać sprawniej i efektywniej.


-= Audyt bezpieczeństwa =-

Jak każde środowisko IT również chmura oprócz szeregu zalet niesie również ryzyka, wiązane z bezpieczeństwem. Ataki na środowiska chmurowe mogę wykorzystywać zarówno podatności oprogramowania jak i błędy w konfiguracji samych usług.  Podczas audytu Twoje środowisko chmurowe poddamy szczegółowej analizie i ocenie. Jako wynik audytu otrzymasz szczegółowy raport opisujący podatności i ryzyka związane z Twoją chmurową infrastrukturą. Każde zagrożenie i każda podatność jest szczegółowo opisana, wraz ze szczegółową rekomendację jak ją usunąć lub zminimalizować ryzyko jej wykorzystania.

-= Optymalizacja kosztów =-

Czy konfigurację i wykorzystanie mojego środowiska chmurowego da się zoptymalizować? Może mogę zmniejszyć koszty związane z wykorzystaniem chmury? Nasze doświadczenie pokazuje, że w 85% przypadków tak. Wykonamy dla Ciebie taką analizę. Otrzymasz szczegółowy raport, w jaki sposób zmienić sposób wykorzystania chmury, tak żeby osiągać te same efekty przy mniejszym nakładzie finansowym. Raport będzie zawierał szczegółowe rekomendacje, dodatkowo jeżeli tylko zechcesz nasi eksperci będą Cię wspierać podczas całego procesu optymalizacji.

CHMURA: Witaj
bottom of page